بیت کوین چیست ؟
ارز دیجتال
خرید تیشرت ارتشی
تور مشهد
تور استانبول
اخبار پزشکی سلامت
 حامد همايون حامد همايون .

حامد همايون

دانلود آهنگ شاد عروسي

دانلود آهنگ شاد عروسي براي رقص

دانلود آهنگ هاي شاد عروسي و تولد با كيفيت عالي از سايت شتاب موزيك

دانلود آهنگ هاي مخصوص جشن عروسي

دانلود بهترين گلچين مخصوص آهنگ هاي شاد ايراني عروسي تند و آرام

دانلود آهنگ شاد عروسي

دانلود موزيك شاد عروسي ، جشن تولد ، رقص عروس و داماد

دانلود آهنگ هاي شاد عروسي براي رقص

اين پست دائما به روز مي شود ، دانلود جديد ترين و بهترين آهنگ هاي شاد عروسي و تولد و مجالس شما

دانلود آهنگ دلبر بندر اميد جهان

دانلود آهنگ با دلوم عماد

دانلود آهنگ نوش ساسي

دانلود آهنگ قلبم عليرضا روزگار

دانلود آهنگ دست رو دلم نزار عماد

دانلود آهنگ چشم نازت قيصر و بهروز سكتور

دانلود آهنگ رعنا ايمان فلاح

دانلود آهنگ بالا پايين سعيد پانتر

دانلود آهنگ پلاك اروند اميد جهان

دانلود آهنگ برو بابا حامد پهلان

دانلود آهنگ تو نسترن هستي فرشيد امين

دانلود آهنگ تماشا عماد

دانلود آهنگ ساقي مسعود درويش

دانلود آهنگ عروسي حامد احمدي

دانلود آهنگ شاد عباس قادري

شادي در دين اسلام ، تعريف شادي

شادي؛ در لغت به معناي، خوشحالي، سلامتي و فرح آمده است. آنچه در اين نوشتار باره نظر ماست، همان معناي نخست، يعني خوشحالي و مسرت است.
در تعريف اصطلاحي شادي، شهيد مطهري رحمه الله مي فرمايد:
سرور، حالت خوش و لذت بخشي است كه از دانش و آگاهي بر اينكه يكتا از قصد ها و آرزوها سپريدن يافته است يا سپريدن خواهد يافت، به انسان دست مي دهد.
يكي از دانشمندان در اين باره مي گويد: «شادي، عبارت است از مجموع لذت ت هاي بدون درد.» مؤلف كتاب «انگيزش و هيجان» نيز در تعريف شادي چنين مي نويسد: « شادي پرماسيدن مثبتي است كه از حس خوشنودي مندي و پيروزي به دست مي آيد».
به طور كلي مي نا گفت: سرور، حالت خاصي از لذت است كه اين لذت موجب جلاي تو از غم و ناراحتي مي شود. اين فرمايش باطني گاهي نشان هايي نيز در خارج از خويش دارد؛ مثل خنده يا گريه شوق، از آنگونه گريه مادري كه طفل گم شده خويش را مي يابد. البته اگر مسائلي همچون مال و ثروت و شهرت، تنها لذت و سروري اين چنين را به دنبال داشته باشند، باعث خرسندي است.

شادي آن شادي است كه از جان رويدت تا درون از هر ملالي شويدت
ور نه آن شادي كه از سيم و زر است آتشي دان كاخرش خاكستر است

مصاديق و پيامدهاي شادي

شادي يكسري مصاديق ظاهري دارد مثل تبسم، خنده، گشاده رويي و… البته در مورد مصاديق شادي، نبايد در ظواهر آن توقف كرد، چرا كه شادي آميختگي عميق و پيوندي ناگسستني با روح و روان انسان دارد. شايد كسي با يك وعده غذا شاد شود و ديگري با كمك به هم نوع خود. اگر كمي عميق تر از اين نگاه كنيم مصاديق بيشتري براي شادي يافت مي شود. مثلاً احساس سبكي انسان بعد از خواندن دعا، نمونه اي از شادي است، اگر چه صبغه غم در دعا بيشتر از شادي مي باشد اما نتيجه دعا شادي است. اين حالت خوشايند را شما بعد از رفتن به زيارت ائمه عليهم السلام و قبرستان و… درك مي كنيد.
اما پيامدهاي شادي خيلي مهم تر از مصاديق آن است. زيرا تمام تلاش انسان ها در زندگي براي انسان واقعي شدن، سكينه و طمأنينه بوده و اين مرحله به دست نمي آيد مگر اينكه سطح مطلوبي از رضايت خاطر را كسب كند و آن هم بدون دست يافتن به بهداشت و سلامت رواني و كسب رضايت خاطر ممكن نيست. از سوي ديگر يكي از ويژگي هاي اساسي بهداشت و سلامت رواني، داشتن روحي لطيف و شاد مي باشد. بنابراين شادي ابزاري براي رشد و تعالي انسان بوده و مادامي كه تجربه خوشايندي از شادي نباشد مطمئناً امكان راهيابي به سلامت و بهداشت رواني وجود نخواهد داشت، چراكه شخص مضطرب، افسرده و شكاك فعل سالمي انجام نخواهد داد، بنابراين، شادي، ابزار و زمينه اي است براي راهيابي به مراتب بهتر تكامل و تعالي كه همان رسالت و سعادت واقعي انسان است.

شادي و ديانت

اعتلاي روحي، سلامت رواني و در نتيجه اين دو، خوشبختي به مفهوم عميق آن تنها در گرو مذهب و دين مي باشد. بايد تصريح كرد كه دو نوع جهت گيري مذهبي داريم. جهت گيري مذهبي برون گرايانه و جهت گيري مذهبي درون گرايانه. در نوع اول، منشأ رفتار مذهبي در عالم خارج بوده كه در آن، مذهب در خدمت فرد و به عنوان ملعبه، بازيچه و به صورت ابزاري در اختيار اوست تا عقده ها و نيازهاي مخرب بهداشت رواني و سلامت رواني است. اما در نوع دوم كه رفتار مذهبي انسان از درون نشأت مي گيرد، فرد در خدمت دين بوده و اين مذهب درون گرايانه سبب تعالي و سلامت روان انسان مي شود، زيرا سرچشمه آن درون آدمي بوده و او به جهت منافع دنيوي، دين را انتخاب نكرده است و در اين حال فرد با تمام هستي اش در اختيار مذهب بوده و دين براي چنين فردي حيات است نه فقط يك ضرورت. لذا مذهبي بودن در چنين وضعي به كمال و تمام رسيده و رفتار، هيجان و احساسي سالم را به وجود مي آورد. پس هيجاني سالم است كه از وجود و رواني سالم نشأت گرفته و براي رسيدن به چنين وضعي بايد فرد رنج و درد آدمي شدن را تجربه كرده و عوامل بازدارنده را بازشناخته و با آنها دست و پنجه نرم كند. و به قول مولوي:

موش تا انبار ما حفره ز دست
وز فنش انبار ما ويران شدست
اول اي جان دفع شر موش كن
وانگهي در جمع گندم كوش كن

منبع : راسخون

دانلود آهنگ شاد عروسي

4.14 (82.86%) 7 votes

آهنگ شاد
توجهبراي دانلود جديد ترين آهنگ ها با لينك مستقيم پر سرعت از اين پس در گوگل كلمه شتاب موزيك را سرچ كنيد.
برچسب ها

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۲۵:۲۵ توسط:حامد همايون موضوع: